Наші телефони:

(066) 381-48-87

(063) 194-90-57

(097) 467-78-37

Розминка – важливий початок заняття!

5 квітня 2014

Розминка – важливий початок заняття!

“Розминка – важливий початок заняття і відмінний спосіб розслабитися!”

Ми часто стаємо свідками того, що учні на заняттях виконують розминку знехотя, неуважно, а то й спеціально спізнюються на заняття, щоб її пропустити, так як вважають її нудною «зобов’язалівкою». Дехто мотивує це тим, що в процесі танцю тіло саме відмінно розігріється. Однак вони певно забувають, що в танці не завжди усі рухи збалансовані, і деякі м’язи так і залишаються не розігрітими. У такому випадку один різкий рух може призвести до розтягування.
Звичайно, в ми намагаємося зробити розминку цікавою і активною, щоб ні в кого не виникало таких відчуттів. Але, в першу чергу, новачки і вже досвідчені танцюристи повинні розуміти, що таке розминка і чому вона така важлива.
Напевно, найважливіша причина необхідності розминок полягає в тому, що нам потрібно розігрівати наші суглоби. У суглобах здебільшого немає судин. Це означає, що кров не може постачати їх поживними речовинами і нагрівати. Замість цього суглоби нагрівають м’язи, кровоносні судини і тканини, які їх оточують. Тому кращий спосіб розігріти області навколо суглобів – змусити працювати м’язи, які передадуть їм тепло. Суглоби – хитрі пристрої, дуже ніжні, і, втративши їх одного разу, повернути вже дуже складно.
М’язи відновлюються після ушкоджень швидше, ніж суглоби, але ніякої радості від цього теж немає. Коли ви розтягує не розігріті м’язи, ви обов’язково чимось жертвуєте – будь то сам м’яз, суглоб або сухожилля.
Наше тіло – як і музичний інструмент, вимагає налаштування! За день з нами відбувається тисяча речей, і тому жоден, навіть самий досвідчений танцюрист не зможе в одну секунду переключитися і станцювати ідеально або хоча б на повну силу. Саме для того, щоб налаштувати наше тіло і психіку на тренування, і потрібна розминка. За якісь 5-10 хвилин опрацьовується і розігрівається кожен м’яз, «розганяється» серце, кров починає активніше циркулювати, доливаючи до всіх частин тіла. Крім того, саме розминка – це той час, коли ви можете налаштуватися на танець, залишивши всі свої турботи і переживання за стінами танцювального залу.
Розминка покращує якість танцю, дозволяючи вам освоїти великі м’язові відстані, отримати більшу свободу руху, знизити навантаження на суглоби і сухожилля, домогтися загальної розслабленості.
Розминки можуть бути різноманітними, але головне вони повинні бути! Зазвичай розминку проводять зверху вниз, розминаючі рухи повинні послідовно задіяти все тіло, а не бути хаотичними з розряду «який рух першим згадав – такий і зробив». Коли ти в залі, повторюєш за тренером ці не складні рухи, здається все просто, але не забудьте про це, якщо захочете розім’ятися вдома самі.
Ми не може встежити за всіма одночасно, тому кожен повинен сам контролювати себе! Відчувати, як суглоби починають рухатися легше, м’язи поступово тягнуться, а у всьому тілі піднімається температура і з’являється відчуття, що ви володієте своїм тілом. Якісно виконуйте всі вправи, і ви навчитеся розмовляти зі своїм тілом на «ти». А це, безсумнівно, дозволить вам досягти великих результатів в танцях!
Отже, що доброго нам дає якісна розминка:

І, на останок, хочеться сказати, що якщо ви як і раніше не надаєте значення розминці для безпеки, розминайтеся хоча б для того, щоб почати краще танцювати – або краще виглядати.

Автор: Аня Кушнірова

Прокоментувати